Anunț public Îmbunătățirea modului de gestionare a deșeurilor municipale Bihor

Publicat: 22.6.2026

Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu
Consiliul Județean Bihor, cu sediul în județul Bihor, Municipiul Oradea, Parcul Traian, nr. 5, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: Îmbunătățirea modului de gestionare a deșeurilor municipale în județul Bihor, pentru a îndeplini cerințele directivelor de mediu, prin Modernizarea instalației TMB în vederea conversiei în IITD.
Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Direcției Județene de Mediu Bihor, Oradea, Bd. Dacia, nr. 25/A și la sediul titularului proiectului din Municipiul Oradea, Parcul Traian, nr. 5, jud. Bihor, în zilele de luni-vineri, între orele
8-14.
Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul autorității competente pentru protecția mediului din Municipiul Oradea, Bd. Dacia, nr. 25/A.

Anunț privind depunerea cererilor pentru eliberarea autorizației de gestionare a deșeurilor în județul Bihor, Oradea.